Czy warto grać w lotto?

Wiele spośród gier lotto oferuje wysokie wygrane. Pod względem najwyższych wygranych pierwszego stopnia przodują jednak duży lotek oraz eurojackpot. Czym wyróżniają się te gry i czy warto jest w nie grać?
Gry oferowane przez Totalizator Sportowy, które mają zapewnione wysokie wygrane pierwszego stopnia, mają zazwyczaj niski stopień prawdopodobieństwa prawidłowego wytypowania wszystkich potrzebnych liczb. Dlatego też w przypadku gry eurojackpot rzadko dochodzi do wylosowania głównej wygranej. Wpływ na to ma też na pewno cena zakładu, która zniechęca do gry wiele osób. W przypadku dużego lotka prawdopodobieństwo wygranej jest nieco większe, a cena kuponu dość akceptowalna.

W przypadku dużego lotka można zdecydować się dodatkowo na wykupienie dodatkowego losowania. Lotto plus to po prostu możliwość wzięcia udziału w dodatkowym losowaniu. W przypadku lotto plus wygrana pierwszego stopnia jest stała i nie podlega kumulacjom. Wiele osób decyduje się na tę opcję, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo jakiejkolwiek wygranej, i to za niewielką dopłatą. Innym sposobem na zwiększenie prawdopodobieństwa wygranej jest gra systemowa. Obstawienie nie sześciu, ale siedmiu, czy nawet dwunastu liczb zwiększa szansę na trafienie. Jednak znacznie zwiększa to cenę jednego zakładu.

 

Author: fabrykarolet.com.pl