Rolety zewnętrzne – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie.

Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jest to rozwiązanie, które coraz częściej wybierane jest do prywatnych posesji. Rolety przez długi czas były kojarzone tylko z funkcją ochronną, a dokładnie zabezpieczały dom podczas naszej nieobecności przed złodziejami. Obecnie pełnią one nie tylko tą funkcję, ale także szereg innych.

Funkcje rolet zewnętrznych

Rolety posiadają całą paletę zalet. Jedną z nich, a zarazem najważniejszą dla przyszłych posiadaczy jest ich duży wpływ na energooszczędność. W jaki sposób? Otóż maja duży udział w termoizolacji budynku. Krótko mówiąc w okresie letnim zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń. Zasłaniając je jesteśmy w stanie utrzymać optymalną temperaturę w domu bez konieczności uruchamiania klimatyzacji czy wiatraków. Natomiast zimą sprawiają, że ciepło nam nie „ucieka”, oszczędność energii cieplnej. Jednym słowem mają ogromny wpływ na obniżenie kosztów grzewczych w chłodniejsze dni. Inne bardzo istotne zalety rolet zewnętrznych to m.in.:
• Zabezpieczają okna przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jednym słowem przedłużają żywotność naszych okien. Takie czynniki jak słońce, mróz, wiatr czy deszcz. Roleta jest w stanie zabezpieczyć okno przed różnego rodzaju uszkodzeniami ( uderzeniami podczas wiatru) jak również przed wyblaknięciem kolory. Również jeżeli posiadamy okna drewniane chroni przed pękaniem materiału oraz odchodzeniem farby.
• Wyciszenie budynku. Mieszkając blisko np. ruchliwej ulicy przy zasłoniętej rolecie mniej słyszymy hałas z zewnątrz.
• Możemy przyciemnić pomieszczenie nawet w środku dnia. Rolety te całkowicie odcinają dopływ światła dziennego, dlatego nawet w środku słonecznego dnia możemy sprawić, że w pomieszczeniu będzie mrok.
• Zabezpieczenie posesji. Zasłonięta roleta nawet ta najzwyklejsza utrudnia dostęp do okna, a tym samy sforsowanie go zajmie napastnikowi trochę czasu.
• Odizolowanie od otoczenia. Pozwalają zachować maksimum prywatności. Nikt z zewnątrz nie jest w stanie dostrzec co dzieje się wewnątrz budynku.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Każda roleta zewnętrzna składa się z takich elementów stałych jak :

  • kaseta
  • prowadnica
  • płaszcza
  • napędu ( elektryczny lub ręczny)

Wyróżniamy kilka rodzajów rolet:

Jaka cena

Ceny rolet zewnętrznych wahają się w przedziale od ok 300 do 2000 zł (przykładowy cennik: http://konfigurator.roletyalu.pl/cennik-rolet-zewnetrznych). Cena zależy przede wszystkim od wymiary okna, tworzywa z jakiego jest wykonana, rodzaju rolety, napędu jaki posiada oraz dodatkowych funkcji jakie może pełnić ( siatki na insekty, panele solarne, antywłamaniowe). Zakup takich rolet to nie tania inwestycja, ale naprawdę opłacalna. Przede wszystkim bezpieczeństwo, które jest bezcenne. Ponadto mniejsze koszty grzewcze, dłuższa żywotność okien oraz wyższy komfort użytkowania mieszkania zdecydowanie zwrócą się w czasie. Najlepiej już na etapie projektu budynku uwzględnić montaż rolet w budynku ( zwłaszcza rolety podtynkowe).

Ci co posiadają już rolety zewnętrzne (zobacz: http://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne) w swoim domu zdecydowanie twierdza, że była to ich trafna inwestycja. Wręcz nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez nich. Kiedy chcemy odpocząć (np. po nocy spędzonej w pracy), a na zewnątrz panuje gwar to wystarczy zasłonić roletę, a odcinamy się od wszystkiego. Rolety antywłamaniowe cenione są przez osoby często wyjeżdzające. Jest to dodatkowe zabezpieczenie ich domu przed intruzami podczas ich nieobecności. Są także niezastąpione podczas upałów, mrozów, opadów czy wiatrów. Nie tylko wyciszają wnętrze budynku, ale pełnią funkcję ochronną dla naszych okien przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Author: fabrykarolet.com.pl