Pokazanie IP

Adres IP to swego rodzaju imię i nazwisko nadane urządzeniu podłączonemu do Internetu. Adres ten to liczna 32, lub według uwspółcześnionej wersji 128bitowa, przydzielana przez IANA (Internet Assigned Numbers Authority) każdemu dostawcy internetu w postaci określonych bloków adresowych. Numer IP to ciąg cyfr z zakresu 0-255 oddzielonych od siebie kropkami. Adres ten identyfikowany i logowany jest przez odwiedzanie przez nas strony i serwery.
Numer IP nie musi identyfikować jednoznacznie jednego, konkretnego, fizycznego urządzenia. Może się zmieniać, czyli być inne każdorazowo po zalogowaniu się do sieci. Możliwym jest też dzielenie jednego numeru IP przez kilka urządzeń, mających jeden publiczny adres IP.

 

Można sprawdzić swoje IP poprzez wgląd w panel sterowania domowego routera internetowego, jednak jeszcze łatwiej jest po prostu wpisać w wyszukiwarkę frazę pokaż IP
Adres IP może być statyczny, co oznacza, że nigdy nie ulegnie on zmianie, lub także dynamiczny, co oznacza, że zmienia się on z każdym restartem połączenia sieciowego.
Adresy IP używane są w sieci od roku 1977, co pozwala na kontrolę tego, co dzieje się w sieci.

 

Author: fabrykarolet.com.pl