Opis rasy Maltańczyk

Psy zostały udomowione już wiele tysięcy lat temu i od tego czasu nieprzerwanie towarzyszą człowiekowi w różnych dziedzinach życia. Pomagają w pracy, ratowaniu ludzi, myślistwie oraz są po prostu wspaniałymi przyjaciółmi i towarzyszami życia codziennego.
Każda z ras psów różni się od siebie wyglądem, użytkowością, oraz charakterem, dlatego jeśli interesuje nas na przykład maltańczyk opis rasy może się okazać przydatny, jeśli chcemy zapoznać się dokładniej z zachowaniami tych psów, usposobieniem, a także chorobami, na które mogą zapadać.

 

Maltańczyki są wspaniałymi psami dla rodzin, ponieważ dzięki swojemu pozytywnemu nastawieniu są łagodne i przyjacielskie w kontaktach z ludźmi w każdym wieku, także z dziećmi. Jednak posiadacze bardzo małych, nieumiejących się jeszcze obchodzić ze zwierzętami dzieci powinni na początku być zawsze obecni przy dziecku i psie, ponieważ maltańczyki są małe oraz delikatne i należy pilnować, aby dziecko nic przypadkiem nie zrobiło psu.
Maltańczyki wyróżniają się pięknym wyglądem dzięki swojemu miękkiemu, jedwabistemu białemu włosiu. Maltańczyki mają także niewielki potencjał uczuleniowy.

Author: fabrykarolet.com.pl