Okna – bariera ochronna przed hałasem – współczynnik izolacyjności akustycznej okien RW

Jeżeli jesteś na etapie budowy, bądź remontu warto zastanowić się nad doborem okien do naszych potrzeb. Dzięki wyborowi odpowiednich parametrów, okna będą chronić przed utratą ciepła, przez co nasze rachunki za ogrzewanie stają się mniejsze jak i wilgoć nie dostaje się do naszych pomieszczeń.

 

Obecnie warto również zadbać o ochronę przed hałasem. Jest to niezwykle uciążliwe, gdy posesja znajduje się blisko drogi szybkiego ruchu, czy też torów kolejowych, a ekrany akustyczne nie dość, że nie wyglądają estetycznie to jeszcze nie można ich wszędzie montować.
Warto zatem zdecydować się na współczynnik izolacyjności akustycznej okien, który gwarantuje nam wyciszenie od zgiełku, czy harmidru, a także ochronę słuchu. Należy też zwrócić uwagę na współczynnik rw, który wyrażany jest w decybelach. Im wyższe rv tym lepsza ochrona przed hałasami dobiegającymi z zewnątrz. Wybierz okna z wysokim współczynnikiem rv, dzięki temu będziesz cieszyć spokojem i ciszą wtedy, kiedy zechcesz. Przy wyborze warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi ci najbardziej optymalne rozwiązanie do twojego domu.

Author: fabrykarolet.com.pl