Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie domu do remontu

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie domu do remontu, na pewno na taką sprawę czy rzeczywiście będzie do remontu czy może do odnowy.

Oglądając dom z właścicielem lub agentem nieruchomości trzeba zwróć uwagę na stabilność murów obejrzyj dokładnie od strychu całą elewację jeżeli są jakieś wątpliwości to dopytajmy się właściciela bądź agenta.
Kolejnym punktem jest to dokładny przegląd instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej, jeżeli zauważymy jakieś usterki to poinformujmy o tym sprzedającego albo dewelopera wtedy cena będzie o koszty remontu mniejsza. Każdy szczegół lub niedociągnięcie przez właściciela bądź dewelopera idzie na naszą korzyść, więc dokładne oględziny domu są potrzebne aby nie dać się oszukać bo może okazać się ze będą jakieś wady ukryte.
Musimy także sprawdzić dach, poddasze i piwnice ponieważ dach może przeciekać zależy od tego ile dom stał pusty albo mógł zostać zrobiony ze szkodliwego azbestu, w piwnicy może być zły piec, gryzonie oraz jakieś robaki, poddasze może być niestabilne i po czasie może się zawalić.

Powinniśmy dokładnie obejrzeć wnętrze domu czy nie ma na ścianach grzyba, pleśni albo innych szkodliwych dla zdrowia substancji, możemy się dowiedzieć jakimi środkami były ściany malowane a może były tapety musimy sprawdzić pęknięcia jeżeli jakieś są parapety okna.
Stan prawny nieruchomości to nic innego jak dowiedzieć się czy pod zastaw nieruchomości były brane kredyty czy nie ciąży na nim komornik czy nie ma zadłużenia a jeżeli jest to w jakiej kwocie, ponieważ zdarza się że ludzie kupują nieruchomość z zadłużeniem i wygląda to tak gdy właściciel ma zadłużenie i decyduje się sprzedać dom wtedy odkupujemy go za cenę długu lub dług plus jakąś kwota umowna dla właściciela. Takim sposobem nabywamy nieruchomość za nie duże pieniądze.
Po zebranych informacjach i oględzinach nieruchomości musimy zrobić kosztorys czyli:
cena domu, cena remontu, koszty robocizny, koszty materiałów
Po przeanalizowaniu kosztów, wkładu własnego oraz wydatków wyjdzie nam suma całkowita tzw. całkowita wartość domu.

 

Author: fabrykarolet.com.pl