Montaż rolet podtynkowych – wszystko co musisz wiedzieć.

Rolety podtynkowe stały się niezwykle popularnym elementem wykończenia tak przestrzeni mieszkalnych, jak też użytkowych i biurowych w naszym kraju. Stanowią one kluczowy element tak zwanego budownictwa pasywnego. Ten wydawałoby się niepozorny produkt może zabezpieczyć użytkowników danego obiektu przed nadmiernie silnymi promieniami słonecznymi, zapewnić wyższą temperaturę we wnętrzu dzięki dodatkowej izolacji termicznej, jak również – ochronić przed nieproszonymi gośćmi.

O czym jednak pamiętać należy przed przystąpieniem do montażu rolet podtynkowych? Zdaniem ekspertów, ich instalację warto byłoby wziąć pod rozwagę na etapie budowy bądź też renowacji budynku, jako że pozwoli to odpowiednio przygotować fasadę obiektu. Co równie istotne, podczas montażu tego typu rolet, czy to samodzielnie czy też przy wsparciu fachowców mogących pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, musimy pamiętać również o właściwym zaizolowaniu nadproża, dzięki czemu unikniemy nieszczelności oraz tworzenia się wysoce niepożądanych mostków termicznych. Właściwa izolacja to także gwarancja poprawienia walorów termoizolacyjnych nabytego produktu.

Często popełnianym błędem, który to następnie negatywnie przyczynić się może do funkcjonalności danej rolety podtynkowej jest instalowanie wyrobu bezpośrednio do warstwy izolacyjnej. Aby produkt służył nam przez wiele długich lat w sposób prawidłowy oraz był trudny do sforsowania przez nieproszonych gości, skrzynka roletowa musi zostać w sposób fachowy przytwierdzona do części konstrukcyjnej obiektu.

Konsumenci niejednokrotnie starają się także czynić daleko idące oszczędności, nabywając rolety, którym do wysokiej jakości brakuje dość dużo, kierując się przede wszystkim ich niewygórowanym kosztem. Jest to jednakże rozwiązanie niezalecane, bowiem wyrób taki, dostarczany często przez firmę, która nie może pochwalić się dobrą renomą na rynku, może być niewymiarowy, nieprawidłowo spasowany, natomiast tak skrzynka jak i łączniki pozwalające na przytwierdzenie go do fasady obiektu okazać się mogą mało wytrzymałe na czynniki zewnętrzne. Nierozerwalnie będzie się to wiązało z koniecznością wymiany w najbliższym czasie wyrobu na nowy, co z kolei pociągnie za sobą niemałe koszty, sprawiając tym samym, że krótkoterminowe oszczędności zmienią się w znaczne straty w nieco dłuższym okresie czasu.

Pamiętajmy także, żeby przed przystąpieniem do prac instalacyjnych odpowiednio przygotować ścianę zewnętrzną, do której przymocowana ma zostać roleta podtynkowa. Konieczne może okazać się bowiem jej oczyszczenie, usunięcie wszelkich nierówności oraz uszkodzeń, a czasem także – dodatkowe zaizolowanie. W sytuacji, gdy uważamy że samodzielnie nie będziemy w stanie stawić czoła wszystkim tym wyzwaniom, warto zakontraktować specjalistów, którzy na montażu rolet dosłownie i w przenośni „zjedli zęby”, gdyż będzie to gwarancją, że będziemy w pełni usatysfakcjonowani z finalnego rezultatu prac jaki zostanie nam zaprezentowany, a sama roleta będzie działała bez najmniejszych chociażby problemów.

 

Author: fabrykarolet.com.pl