Magiczne statystyki.

Każdemu człowiekowi wydaje się, że duża wygrana nieodwracalnie odmieni jego życie, oraz poprawi rodzinne finanse. I w wielu przypadkach tak się dzieje. Każdy gracz, który nie zdaje się na łut szczęścia, zastanawia się w jaki sposób totolotek statystyki swoje prowadzi i w jaki sposób mogą one być dla niego przydatne.
Z punktu widzenia statystyki, wszystkie liczby dają dokładnie takie same szanse na wygraną. Wzrastają one w przypadku niższych nagród. Prościej mówiąc mamy dużo większe szanse na trafienie trójki niż całej szóstki. Wiara w bezduszną statystykę nie pozwala nam się pogodzić z rzeczywistością, więc często próbujemy odnaleźć w liczbach jakieś prawidłowości, choćby najmniejsze.

 

Dla przykładu można podać rok 2015. Wtedy najczęściej wylosowywaną liczbą był numer 41. Natomiast w całej, długiej historii Totalizatora Sportowego, najczęściej losowaną liczbą była 17 – aż 760 razy. A najbardziej pechową z liczb była 48. Pomimo dużej powtarzalności numerów, zaznaczyć należy, że jeszcze nigdy nie powtórzyła się ta sama wygrana szóstka liczb. Można więc powiedzieć, że statystyka swoje a rzeczywistość swoje.

 

Author: fabrykarolet.com.pl