Jasna łazienka wcale nie musi być nudna

Dokonując wyboru mebli i wyposażenia łazienkowego bardzo często kierujemy się wielkością pomieszczenia, które mamy do dyspozycji. W związku z tym, że w większości z mieszkań cześć sanitarna nie jest zbyt przestronna i nie ma dostępu do światła dziennego, trzeba bardzo uważnie operować kolorystyką zarówno ścian, jak i szafek.

Wszem wobec wiadomo, że jasne kolory powiększają przestrzeń, ciemne wręcz odwrotnie. Dlatego mając małą i pozbawioną okna łazienkę najczęściej wybieramy jasne lub całkowicie białe szafki i blaty. Nie znaczy to jednak, że twoje meble do łazienki muszą zionąć nudą i przywodzić na myśl szpitalne korytarze, czy sterylne gabinety. Można ocieplić standardową i banalną aranżację wpleceniem w białe szafki drewnianych elementów takich jak blaty lub fronty drzwiczek albo nieco poeksperymentować przy wyborze klamek oraz uchwytów. Wnętrze to można uatrakcyjnić za pomocą dodatków, często niewielkim nakładem pracy i środków finansowych. Zaprojektowanie i remont łazienki to często bardzo duży koszt, dlatego nadanie jej charakteru za pomocą udekorowania bibelotami, elementami roślinnymi, świecami itp., może być świetnym pomysłem dla osób, które lubią zmiany częstsze niż te zaplanowane raz na kilka lub kilkanaście lat. Kiedy znudzi ci się łazienka, z której korzystasz do tej pory, możesz pomyśleć nad zmianą dodatków, czyniących ją bardziej przytulną.

Oprócz odpowiednio dobranej kolorystyki duże znaczenie w doborze mebli łazienkowych mają indywidualne potrzeby nasze oraz naszych domowników. Warto zaplanować rozmieszczenie oraz wielkość szafek zgodnie z tym, czego oczekujemy od pomieszczenia, oraz tego, jak dużą ilość rzeczy w niej zgromadzonych chcielibyśmy ukryć przed wzrokiem gości.

Meble Dańko

Author: fabrykarolet.com.pl