Jak urządzić open space?

Praca w open space jest często trudna. Brak prywatności, stały hałas i mała ilość miejsca powodują, że ciężko jest się skupić. Czy dobre urządzenie open space ma wpływ na poprawę jakości pracy Twoich pracowników? Oczywiście, że ma! Badania naukowe wskazują, że pracownik, który pracuje w przyjaznej atmosferze jest znacznie bardziej efektywny i zadowolony ze swojej pracy. Dobre zaplanowanie i estetyczne urządzenie open space przełoży się więc na lepsze wyniki Twojej firmy. O czym należy pamiętać i jak zabrać się do urządzania przestrzeni do pracy?

Praca zespołowa – nie izoluj pracowników

Praca zespołowa jest dzisiaj niezwykle w cenie. Jednak należy pamiętać, że zespoły nie powinny być większe niż sześć, maksymalnie osiem osób. Przy urządzaniu biura możesz przygotować miejsca dla takich zespołów. Klastrowanie biurek w ten sposób nie tylko dobrze wygląda, ale wpłynie na jakość pracy. Twoi pracownicy będą mogli pozwolić sobie na swobodną komunikację, a poszczególne zespoły nie będą przeszkadzały sobie nawzajem. Przygotowując stanowiska dla zespołów postaw na proste biurka, które ustawisz naprzeciwko siebie, oraz duże, komfortowe krzesła. Jeśli szukasz niebanalnych modeli, koniecznie zajrzyj tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/biuro. To zbiór inspirujących propozycji na miarę XXI wieku.

Alternatywa dla biura – miejsce relaksu i odrobiny luzu

Urządzając open space nie możesz zapomnieć o tak zwanej strefie chill out. Stało się to niezwykle popularne i szczególnie doceniane przez pracowników. Często praca w tradycyjnej postawie za biurkiem jest nużąca, dlatego tego rodzaju miejsca pozwolą na lepsze skupienie i bardziej przyjazną pozycję. Przygotuj miejsce z miękkimi kanapami, dużymi poduchami i fotelami w kolorowych kolorach. Dodatkowo umieść tam dużo zieleni i przytulne światło.Twoi pracownicy z pewnością będą sobie cenili możliwość czasowej zmiany otoczenia do pracy. Zadbaj o klimat tego kącika, im bardziej kolorowo, tym lepiej – złamany zostanie sztywny zamysł biura.

Author: fabrykarolet.com.pl