Ile kosztuje kurs językowy?

Coraz więcej Polaków chce uczyć się języków obcych. To bardzo dobrze, bo dzięki temu możemy nie tylko wyjeżdżać na zagraniczne wakacje, ale też pracować w międzynarodowych firmach. Nie mniej jednak, kurs angielskiego potrafi być naprawdę kosztowny. Ile będzie nas kosztować taka inwestycja i gdzie będzie najtaniej?

Od czego zależy cena kursu języka angielskiego?

Ceny kursu angielskiego mogą być bardzo zróżnicowane. Będą one zależały od wielu czynników. Podstawowym będzie nasza lokalizacja. W większych miastach zapłacimy za taką usługę znacznie więcej, niż w małych miejscowościach. Nie mniej jednak, ważna jest też lokalizacja na terenie jednego miasta, bo kurs w szkole językowej położonej w centrum może być nawet kilka razy droższy od tego w placówce na przedmieściach. Wybierając odpowiednią dla nas lokalizacje powinniśmy wziąć pod uwagę dojazdy do niej, bo czasem bardziej będzie nam się opłacało zapłacić więcej za sam kurs, zamiast wydać te pieniądze na paliwo czy bilety na komunikację miejską.
Co więcej, cena będzie zależała też od osoby, która nas uczy. Z pewnością taniej będzie u prywatnego korepetytora, niż w szkole językowej. Z czego to wynika? Całe pieniądze, które dajemy osobie prywatnej idą do jej kieszeni. W przypadku szkoły, musimy dopłacić jeszcze za salę, wyposażenie i pensję pozostałych pracowników. Nie mniej jednak, nauka w szkole językowej ma też swoje zalety, jak na przykład dostęp do ogromnych baz materiałów i odpowiednio wyposażona sala.
Warto też zwrócić uwagę na to skąd pochodzi nasz nauczyciel i jakie jest jego wykształcenie. Dyplomowani nauczyciele mogą policzyć sobie więcej za jedną lekcję. Tak samo będzie w przypadku osób, które pochodzą z krajów anglojęzycznych. Czasem jednak warto zapłacić trochę więcej po to, żeby nasz lektor naprawdę wiedział co robi, a nie był pierwszą lepszą osobą z ulicy. Wybierając lepszego nauczyciela możemy mieć pewność, że nie będziemy zawiedzeni. Tak samo jest ze szkołami językowymi, które nie zatrudniają byle kogo.

 

Author: fabrykarolet.com.pl