Filtrowanie wody w akwarium

Jeśli właśnie zakładasz akwarium, musisz koniecznie pamiętać o zastosowaniu odpowiednich systemów filtracyjnych, to podstawa utrzymania czystości oraz odpowiednich parametrów wody w Twoim domowych zbiorniku. Jak znaleźć ten najlepszy?

Do czego potrzebujesz filtrów?

Filtry akwariowe służą przede wszystkim do usuwania szkodliwych substancji z wody. Mogą to być zarówno duże cząstki, pochodzące z rozkładu roślin i ryb, produkty przemiany materii, jak i związki chemiczne rozpuszczone w wodzie, których na pierwszy rzut oka nie zauważymy, ale które mają istotny wpływ na życie w naszym akwarium.

Różne rozwiązania dla różnych potrzeb

Jeśli szukasz filtra, który pozwoli usunąć największe zanieczyszczenia, warto postawić na sprawdzone filtry mechaniczne. Z kolei filtr węglowy do akwarium umożliwia wyeliminowanie szkodliwych dla ekosystemu akwarium związków chemicznych. Filtry biologiczne natomiast wprowadzają do systemu bakterie odpowiedzialne za przeprowadzanie niektórych faz cyklu azotowego, niezbędnego dla życia w zbiorniku.

Filtry są koniecznością w każdym akwarium, bez względu na to, które rozwiązania wybierzesz, warto szukać zawsze tych najwyższej jakości. To od nich bowiem będzie zależała kondycja zwierząt i roślin w Twoim akwarium.

Author: fabrykarolet.com.pl