Drzwi wejściowe – jakie wybrać?

Drzwi wejściowe powinny być trwałe, solidne, muszą zapewniać bezpieczeństwo oraz doskonale się prezentować. Jednak od wyboru drzwi wejściowych zależy również komfort domu lub mieszkania: szczelne drzwi gwarantują odpowiednie wyciszenie oraz izolację termiczną domu lub mieszkania.

Bezpieczeństwo i komfort

Dobierając drzwi zwracamy przede wszystkim uwagę na to, czy ich użytkowanie będzie wygodne i bezpieczne. Warto przyjrzeć się klasie, która określa poziom bezpieczeństwa – unijne normy przyjmują wartości od RC1 do RC6, gdzie RC1 charakteryzuje podstawowe drzwi wejściowe, a RC6 najbardziej solidne drzwi, które wykazują właściwości antywłamaniowe nawet podczas użycia elektronarzędzi o dużej mocy. O wyciszeniu drzwi świadczy oznaczenie RA – im wyższe, tym drzwi zapewniają lepszą ochronę przed dźwiękami dobiegającymi z zewnątrz.

Wygląd też jest ważny!

Estetyka odgrywa ogromną rolę szczególnie w przypadku doboru drzwi do domów wolnostojących – zależy nam w końcu, by cały budynek prezentował się schludnie, a jego poszczególne elementy do siebie pasowały. Firmy takie jak Nomi drzwi zewnętrzne produkują w wielu modelach, co pozwala na wybranie produktu, który spełni nasze wszystkie oczekiwania. Z łatwością znajdziemy odpowiadającą nam kolorystykę i fakturę drewna, z którego wykonywane są poszczególne modele drzwi. Dodatkowo niektóre z nich charakteryzują się dodatkowymi zdobieniami lub posiadają niewielkie szyby, które doskonale komponują się z nowoczesną i tradycyjną elewacją domów.

 

Author: fabrykarolet.com.pl