Drewniana podbitka ochroni twój dach przed zwierzęcymi intruzami – lakierobejca do podbitki. Podbitka świerk skandynawski

Chcesz mieć estetyczny dach i do tego zapewnić dobrą izolację cieplną? Konieczne będzie wykonanie specjalnej ochrony krokwi dachu. Drewniana podbitka montowana jest na wystającej krawędzi dachu, pomiędzy ścianą a dachem. Zapewnia dodatkową ochronę cieplną, dzięki czemu ciepło nie ucieka z budynku. Ponadto jest ochroną przed zwierzętami, tj. kuny, gryzonie, ptaki, które upodobały sobie połacie dachu, a mogą uczynić duże spustoszenia w postaci zniszczenia styropianowej warstwy ocieplenia ściany lub wełny ocieplającej dach.

 

Powoduje to, że poprzez ubytki, ciepło ucieka z budynku i izolacja nie jest zachowana. Przed zamontowaniem podbitki deski drewniane należy dobrze zaimpregnować aby podbitka chroniła przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Służy do tego lakierobejca do podbitki, która zawiera naturalny wosk pszczeli i poza nadaniem drewnu właściwości hydrofobowych oraz ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, nadaje także podbitce bardziej estetyczny wygląd, podkreślając słoje drewna. Podbitka świerk skandynawski to jedna z najbardziej popularnych naturalnych podbitek. Jest miękka, elastyczna i dobrze poddaje się obróbce.

Author: fabrykarolet.com.pl