Dom jednorodzinny – jaki wybrać?

Mimo, że domy szkieletowe stają się coraz bardziej popularne, wiele osób jeszcze o nich nie słyszało. W dalszym ciągu możemy również spotkać wielu sceptyków i przeciwników tego typów domu. Wielu z nich wierzy, że prawdziwy dom musi zostać wymurowany, aby był solidny, trwały i komfortowy. Ale czy na pewno tak jest?

Poznajmy dom szkieletowy

Konstrukcja domów szkieletowych jest wykonana z drewna. Wbrew obawom wielu sceptyków, drewno wykorzystywane do budowy jest wysokiej jakości, posiada atesty i certyfikaty dopuszczające go do użytku. Dom szkieletowy posiada wiele zalet. Jest energooszczędny, ekologiczny, ekonomiczny, trwały, solidny oraz szybki w budowie. Po całkowitym wykończeniu domu i wykonaniu elewacji dom szkieletowy łudząco przypomina tradycyjny dom murowany. Decydując się na zakup domu budowanego w systemie szkieletowym, tak jak przy domu murowanym możemy wybierać z bogatej oferty projektów i czerpać z wielu inspiracji.

Trwałość domu szkieletowego

Wiele osób nurtuje pytanie: „Jak trwały jest dom szkieletowy?”. Frazy takie jak: dom szkieletowy na ile lat, „trwałość domu szkieletowego” czy „na ile lat dom szkieletowy” są często wpisywane w Internecie, co świadczy o znacznym zainteresowaniu Internautów tym tematem. Wbrew wielu mitom dom szkieletowy jest niezwykle trwały. Otóż może on wytrzymać okres kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat. Jego trwałość zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych z nich jest dbałość o dom, nie możemy dopuścić do sytuacji, aby dom nabrał wilgoci. Dom należy również dobrze ogrzewać.

Dom szkieletowy kontra murowany

Do zalet domu szkieletowego należą przede wszystkim niższe koszty i krótki czas jego budowy. Dodatkowo jest on ekologiczny i łatwo się nagrzewa. Natomiast tradycyjny dom murowany jest droższy w budowie, trudniej się go ogrzewa oraz budowa może trwać nawet kilka lat. Jego zaletą jest długi okres trwałości, czasem wynoszący nawet kilkaset lat. Decydując się na wybór domu, należy samemu podjąć decyzję czego od niego oczekujemy i co stanowi dla nas priorytet.

Author: fabrykarolet.com.pl