Dekoracje do jadalni

Jadalnia to zwykle wydzielona część salonu, rzadziej osobne pomieszczenie, którego głównym punktem jest rodzinny stół. Spędzamy tutaj dużo czasu z najbliższymi, dlatego warto zadbać o odpowiednią prezencję tego miejsca. Zdobienie stołu w jadalni powinno być dopasowane do stylu, w jakim zaaranżowane zostało miejsce.

Jadalnia w stylu nowoczesnym

Nowoczesną jadalnię charakteryzuje chłodny, prosty styl. Wnętrze jest minimalistyczne, ściany są w stonowanych kolorach. Prosty, nowoczesny stół i krzesła sprawiają, że całe pomieszczenie może wydać się niemal surowe. Ozdobą takiej jadalni może być nowoczesny obraz w intensywnych barwach, metalowa lampa podłogowa oraz rośliny w fantazyjnych doniczkach na parapecie. Stół w takiej jadalni ozdabiamy skromnie: wykorzystać można szklane świeczniki i proste świece o intensywnych barwach.

Jadalnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, minimalizm i wygoda użytkowania. Jasną przestrzeń wypełniają meble o stonowanej barwie. Wnętrze skandynawskiej jadalni można ozdobić prostymi zasłonami oraz jasnym dywanem. Sprawdzą się również intensywnie zielone, świeże zioła w białych donicach. Na stół możemy założyć zarówno obrus, jak i maty na stół Pepco.

Jadalnia w stylu rustykalnym

Jadalnia w stylu rustykalnym charakteryzuje się nieco wiejskim klimatem. Białe ściany kontrastują z naturalnym drewnem. Do dekoracji takiego wnętrza wykorzystuje się przede wszystkim przedmioty pochodzenia naturalnego, takie jak wiklinowe kosze, skrzynki z roślinami, suszone zioła i kwiaty. Całość może być wykończona przez delikatne akcenty drewniane na ścianie – zegary, półki z litego drewna lub proste grafiki w drewnianych ramkach.

 

Author: fabrykarolet.com.pl